MOKYKLOS RENGINIAI

AKCIJA ,,MĖLYNA SAULĖ“

        Mėlyna saulė, mėlyna jūra
        Mėlynas mėlynas lietus.
        Ir mano pasaulis mažytis ir liūdnas
        Aš jame gyvenu...                                                                                     

        Ar tu gali mane suprast
        Nereikia žodžių, tik neprarast

        Mėlynos saulės, mėlynos jūros...

"Mes esame kitokie, bet ne blogesni. Mes mylime ir esame mylimi. Gyvename su kitais ir tarp kitų. Visiems reikia išmokti gyventi kartu” – kalbėjo berniukas, turintis Aspergerio sindromą.

Balandžio 2-oji – Pasaulinė autizmo supratimo diena. Viso

pasaulio bendruomenė autizmo dieną mini naudodama mėlyną

spalvą. Autistiški žmonės pasaulį mato kitaip, tad vardan

bendrumo Kėdainių specialiosios  mokyklos bendruomenė

dalyvavo akcijoje ,,Mėlyna saulė“. Palaikantys akciją piešė bei aplikavo mėlynas saules ir jomis dekoravo mokyklos langus, pasipuošė mėlynos spalvos akcentais, darė akcijos palaikymo fotonuotraukas.

Tegul mėlynų saulučių šviesa sklinda ir parodo mūsų supratimą šiems žmonėms.

Pasidžiaukime mokymusi bendrauti, priimti ir mylėti.

Mokytoja Ingrida Jurevičienė

Balandis 2021

AKCIJA

„PASTATYKIM SNIEGO SENĮ BESMEGENĮ!”

„Kur pažvelgsi – visur balta, bet vaikams lauke nešalta”, – tuo įsitikino mūsų mokyklos mokiniai. Mokytojų Gintaro Čečkausko ir Santos Vareikienės organizuotą akciją  „Pastatykim sniego senį besmegenį” gerai nusiteikę vaikai pasitiko, kaip ir pridera, lauke. Lavinamųjų ir specialiųjų klasių moksleiviai, šiltomis striukėmis mokytojų apkūtoti, tupinėjo tarytumei spalvoti nykštukai ir rideno didžiulius sniego riedulius. O šie didesni už mažuosius pradinukus. Tai smagumėlis!..

Mokytojai su auklėtiniais įgyvendino puokštę įvairių sumanymų. O jų būta daug! Vieni rišo šaliką, kiti matavo kepurę, treti piešė sagas. Kūrybos procesas toks malonus, kad vis norėjosi besmegenį papuošti kuo įvairesnėmis detalėmis. Oi, kiek džiaugsmo buvo, kai besmegeniai, ironiškai šypsodamiesi, pasipuošę šaliais, kepurėmis, išsirikiavo aplink mokyklą. O kur gaudynės, sniego kamuolio ridenimas bei smagių akimirkų įamžinimas su savo kūriniais... Visi vieningai nusprendėme, kad sniego senio lipdymas ne tik smagus, bet ir kūrybingas laisvalaikio praleidimo būdas.

Fizinio ugdymo mokytojai dėkoja visiems atsiuntusiems šios akcijos nuotraukų ir kviečia pasigrožėti mokinių ir jų mokytojų darbais iš sniego.

                                                   Mokytojai Gintaras Čečkauskas, Santa Vareikienė

                                                                                                                             Vasaris 2021

1/2

PROJEKTAS

„KOKIA NUOSTABI, LIETUVA, ESI“

Vasario 11 dieną, vykdydami projektą „Kokia nuostabi, Lietuva, esi", mokykloje minėjome Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Laikantis saugumo reikalavimų, veiklos vyko klasėse.

Mokiniai išrinko gražiausią dainą apie Lietuvą. Tai „Mano Lietuva“, kurią atlieka „2 Donatai“. Stebėdami pateiktis „Mano Lietuva“, ugdytiniai prisiminė, pagilino Lietuvos istorijos žinias. Vyresniųjų klasių mokiniai dalyvavo nuotolinėje viktorinoje „Ką aš žinau apie Lietuvą“. Lavinamųjų ir specialiųjų pradinių klasių vaikai savo žinojimą pasitikrino interaktyvioje viktorinoje „Ką žinau apie savo šalį Lietuvą“. 5–10 specialiųjų klasių mokiniai gamino trispalves dekoracijas ir papuošė mokyklos langus. Mažesnieji mokiniai išbandė savo kūrybines jėgas konstruktorių dirbtuvėse „Statau Lietuvą“ ir piešė piešinius Lietuvai. Daina ir šokiu virtualioje erdvėje visus pasveikino mokyklos dainininkai ir šokėjai. Renginio metu visi galėjo įsiamžinti, dalyvaudami fotosesijoje „Mes – tai Lietuva“. Renginį vainikavo trijų spalvų saldus siurprizas.

                     Mokytojai  Janina Balukonienė, Birutė Vansevičienė, Rytis Šležys

                                                                                                                             Vasaris 2021

SAUGAUS INTERNETO DIENA MOKYKLOJE

Nauja informacija, nauji draugai, galimybė bendrauti su žmonėmis iš viso pasaulio, siųsti ir gauti elektroninius laiškus, žaisti žaidimus, tyrinėti kelionių maršrutus, kurti... Tai tik dalis to, ką galima veikti internete. Tačiau yra ir kita pusė. Naujos technologijos leidžia skriaudėjams ir kitiems žmonėms, kurie netinkamai elgiasi, lengviau mus pasiekti, pasinaudoti mūsų informacija, tyčiotis ar kitaip skaudžiai įžeidinėti. Virtualioje erdvėje slypi įvairūs pavojai, todėl naudotis informacinėmis technologijomis reikėtų apdairiai.

Vasario 9 dieną mūsų mokykloje ir visoje Lietuvoje buvo minima Tarptautinė saugesnio interneto diena, kurios šūkis – „Kuriame geresnį internetą kartu!“ – kviečia interneto vartotojus, ypač vaikus, atkreipti dėmesį į interneto turinį ir prisidėti prie saugesnio interneto kūrimo.

Informacinių technologijų pamokose 5–10 klasių mokiniai kūrė saugaus interneto taisykles „Būk saugus internete!”, žodžių debesis iš žodžių, atspindinčių internete tykančius pavojus ir kaip nuo jų apsisaugoti, lenktyniavo tarpusavyje, kas greičiau sudėlios internetinę dėlionę ar pangramą. Vyresnių klasių mokiniai dalyvavo „Kahoot“ viktorinoje „Junkis, kurk ir dalinkis pagarbiai internete“. Prie viktorinos jungėsi ir namuose besimokantys mokiniai.

Klasių valandėlių metu mokiniai kūrė saugaus interneto plakatus, piešė piešinius, kuriais galima grožėtis mokyklos I aukšto koridoriaus stenduose – parodoje. Parodos dalyviai apdovanoti padėkomis.

Saugaus interneto dienos renginys buvo paskelbtas ir „eTwinning“ platformoje, prie kurio prisijungė 40 dalyvių iš skirtingų šalių.

Mūsų mokyklos mokytojos I. Jurevičienė, V. Siutilienė, A. Juškienė, R. Kairienė, I. Janulaitienė, A. Stoškienė dalyvavo „Erasmus+“ projekto „Digital Approaches at SEN Education“ nuotoliniame susitikime ,,Together for a better internet“ „eTwinning“ platformoje.

Smagu, kad mūsų mokykla, pateikusi paraišką ES ,,eSafety label" programoje, užpildžiusi anketą ir pateikusi dokumentus, įrodančius, kad mokykla saugiai naudoja internetą, buvo įvertinta BRONZOS ženkleliu. Ačiū IT specialistui Tomui Margevičiui už pastangas, gaunant šį įvertinimą.

                                                                                 Mokytoja Vaiva Siutilienė

                                                                                                            Vasaris 2021

1/1
1/1

ŽIEMOS DŽIAUGSMAI

Įsibėgėjusi žiema dosniai pažėrė sniego ir kartu atnešė žiemos džiaugsmų ir pramogų. Dosniai pripustytas kiemas neišgąsdino mūsų mokyklos moksleivių. Sausio 20 dieną mokykloje vykdytos net trys integruotos veiklos „Žiemos džiaugsmai“. 7–8 lavinamosios klasės mokiniai kartu su fizinio ugdymo mokytoju G. Čečkausku pasitiko 1–4 lavinamosios klasės vaikus ir mokytoją S. Vareikienę kieme ir nuteikė džiugiems išgyvenimams ir išdaigoms. Smagūs mankštos pratimai padėjo vaikams apšilti ir pasiruošti kitoms žiemos pramogoms. Vyresnieji ne tik globojo mažuosius, bet ir dalyvavo su jais įvairiose rungtyse, estafetėse.

Raudonus vaikų skruostus ir šypsenas išvydome integruotoje 5 ir 6–7 specialiųjų klasių fizinio ugdymo ir technologijų (stalystės) veikloje. Būdami gryname ore, mokiniai buvo ne tik fiziškai aktyvūs ant mokykloje įrengtų lauko treniruoklių, bet ir smalsūs žaisdami mokytojo Gyčio viktoriną apie medžių žiemojimo ypatumus Lietuvoje.

Gėrėdamiesi baltu šerkšnu pasidabinusia Nevėžio upės pakrante, 9–10 ir 8 specialiųjų klasių mokiniai integravo lietuvių kalbos ir fizinio ugdymo veiklas gryname ore. Sparčiu žingsniu žygiuodami, mokiniai pasinėrė į mokytojos Dainos sekamą „Žiemos pasaką“, o vėliau prasidėjo tikros linksmybės – čiuožimo nuo kalno lenktynės. Vyresnieji leidosi nuo kalno, prieš tai susikūrę taisykles, kurios leido išsiaiškinti greičiausius kalno karalius.

Vaikai visada nenurimstantys, kupini energijos, siekiantys pasinerti į pažinimo paslaptis. Todėl mes, mokytojai, stengiamės sveikos gyvensenos pagrindus formuoti nenutrūkstamai. Žiemos pramogų galimybės neribotos. Lauke galima ne tik pramogauti, bet ir daug ko išmokti.

                                                                               Mokytoja Santa Vareikienė

                                                                                                              Sausis 2021

SAUSIO 13-OSIOS MINĖJIMAS

Sausio 13-osios rytą pirmoji pamoka prasidėjo uždegus žvakes languose ir su istoriniais 1991 m. įvykių vaizdais. Mokytojas Rytis su mokiniais dalijosi gyvais prisiminimais, kas tuo metu vyko Kėdainiuose.

Po to 8 specialiosios ir I–II socialinių įgūdžių ugdymo klasių mokiniai su mokytojais Ryčiu Šležiu ir Vaiva Siutiliene įsiruošė į Kėdainių miesto kapines uždegti žvakučių, pagerbti Sausio 13-osios aukas – mūsų kraštiečius. Kapines radome užsnigtas, takus – tik pradėtus valyti. Mūsų berniukai pasisiūlė į pagalbą seniūnijos darbuotojams: padėjo kasti sniegą ir sutvarkyti teritoriją aplink V. Koncevičiaus ir A. Kanapinsko paminklus. Mergaitės uždegė žvakes, purtė sniegą nuo vainikų. Sutvarkėme aplinką prie Tremtinių kryžiaus bei gydytojos T. Bružaitės kapavietės.

Grįždami į mokyklą, sustojome prie Mikalojaus Daukšos bibliotekos ir apžiūrėjome fotografijų parodą „Žiema“.

      Mokytojai Vaiva Siutilienė, Rytis Šležys

Sausis 2021

1/2
1/1

„ERASMUS“ DIENA MOKYKLOJE

Kartu su visa Europa spalio 16 dieną paminėjome „Erasmus“ dieną. Tai didžiausia ir sėkmingiausia Europos Komisijos finansuojama švietimo ir jaunimo programa, įgyvendinanti tarptautinius projektus. Nuo 2013 metų mūsų mokykla sėkmingai startavo šioje programoje. Mokytojai ir mokiniai turėjo galimybę bendradarbiauti 5 „Erasmus+“ projektuose.

Šiais metais „Erasmus“ dienos renginį paskyrėme tarptautiniam projektui ,,Collaboration to Have Abilities as New Goals of Education" (C.H.A.N.G.E.) Mokiniai žaidė edukacinius žaidimus virtualioje erdvėje su programomis ,,Learningapps“ ir ,,Jigsawplanet“. Įtvirtindami žinias apie mūsų projekto partnerių Lenkijos, Turkijos, Italijos, Graikijos, Rumunijos šalis bei jų kultūras, jie atliko užduotis Meninėse dirbtuvėse mokiniai kūrė plakatus: ieškojo medžiagos apie Europos šalis, karpė, klijavo, piešė, maketavo ir apipavidalino savo sumanymus. Renginio metu ugdytiniai  su savo darbų vadovais pristatė „Erasmus“ dienai skirtus plakatus, surengė jų parodą. Stebėdami video, prisiminėme bendradarbiavimo vizitus į partnerių šalis, pasidžiaugėme įgyta patirtimi.

https://www.youtube.com/watch?v=SAv2TExU1JE

                                                                            Mokytoja Ingrida Jurevičienė

                                                                                                               Spalis 2020

EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS

KĖDAINIŲ TURIZMO IR VERSLO INFORMACINIAME CENTRE

 

Spalio 15 dieną 8–10 specialiųjų klasių mokiniai dalyvavo integruotoje matematikos – geografijos pamokoje, kuri vyko Kėdainių turizmo ir verslo informaciniame centre. Edukacinio užsiėmimo metu mokiniai susipažino su Kėdainių turizmo ir verslo informacinio centro funkcijomis ir paslaugomis, Kėdainių krašto lankytinais architektūros ir kultūros paveldo objektais.

Mokiniai turėjo atlikti matematikos ir geografijos užduotis. Didžiausi pagalbininkai, atliekant jas, buvo centro darbuotojų padovanoti miesto centro, senamiesčio žemėlapiai, kartografiniai-informaciniai ir turistiniai leidiniai.

Mokydamiesi orientuotis mieste, mokiniai nuotraukose fiksavo informacinius ženklus, stendus, naudodami „Pedometer“ programą, turėjo galimybę pasiekti savo žingsnių normą, stebėti atstumą, sudegintų kalorijų kiekį. Įdomiausia integruotų geografijos ir matematikos pamokų užduotis buvo kelionių žaidimas „Šlamučio slėpynės“.

Mokiniams neprailgo netradicinėje edukacinėje aplinkoje vykusi pamoka.

Edukacinio užsiėmimo metu įgyta patirtis praplėtė mokinių akiratį, o surinkta vizualinė medžiaga bus panaudota mokymosi tikslams.

      Mokytojos Arūna Macionienė, Jurgita Šulcienė

Spalis 2020

1/2
1/3

MOKYTOJŲ DIENA

„AČIŪ TAU, MOKYTOJAU!“

Tarptautinė mokytojų diena – minėtina diena UNESCO iniciatyva. Ji minima ir mūsų mokykloje. Nuo pat ryto mokytojus linksmai pasitiko du „virusiukai“... Blogasis virusiukas stengėsi mokytojus apkrėsti, o gerasis – pagydyti... Kiekvienas mokytojas gavo po saldžią gydomąją piliulę ir geros nuotaikos dozę.

Šios šventės proga buvo organizuojamos vaišės, o po to jau smagiai nusiteikę mokytojai sugrįžo į klases, kur jų laukė mokiniai, pasiruošę paplušėti iš peties... Ir ko gi čia nebuvo... Vieni tapė mokytojų portretus, kiti ruošė, lipdė klasių plakatus, gamino gėles, kuriomis puošė mokyklos erdves. Paplušėję visi susirinkome į didžiąją salę, kur mūsų laukė Klounados spektaklis „Kaip klounas laimės ieškojo“. Čia aidėjo vaikų juokas ir garsūs plojimai. Buvo tikrai smagu girdėti nuoširdų vaikų kvatojimą, matyti jų puikias emocijas, – juk mes taip vieni kitų buvome pasiilgę... Po spektaklio vaikų dar laukė sportinės, muzikinės užduotys. Diena prabėgo akimirksniu, ir dabar jau lauksime kitų, neįprastų mokslo metų dienų, pamokų organizuojamų kitaip...

                                     Mokytojos Ingrida Janulaitienė, Vaiva Siutilienė,

                                                                     Dalia Kvederienė, Asta Juškienė

                                                                                                               Spalis 2020

  „BEACTIVE“ – JUDĖK ŠOKIO RITMU!

 

„BEACTIVE“. Kas tai?.. Tai Europos sporto savaitė – Europos komisijos iniciatyva, kuria siekiama populiarinti sportą ir fizinį aktyvumą Europoje. Šiais metais ji minima rugsėjo 23–30 dienomis.

Rugsėjo 29 dieną 12 valandą mokykloje 1–10 specialiosiose klasėse vyko renginys ,,Beactive 2020“. Jo metu pedagogai Ilona Medelinskienė, Gintaras Čečkauskas bei Rytis Šležys mokinius mokė šokti masinį gatvės šokį, kurį šoka visų Lietuvos mokyklų mokiniai.

Šokis sujungė mokinius ir mokytojus į vieną gražų draugystės ratą, užklijuodamas veiduose šypsenas bei įžiebdamas smagias kibirkštėles kiekvieno akyse. Tokie renginiai – puikus būdas įtraukti visus į nuotaikingą muzikos ir šokio šėlsmą.

      Mokytojos  Ilona Medelinskienė, Ingrida Janulaitienė

Rugsėjis 2020

1/2
1/2

Į SVEIKATOS IR SPORTO ŠALĮ

Rugsėjo 22 dieną mokykloje vyko Sporto ir sveikatos diena „Į sveikatos ir sporto šalį“. Šio renginio tikslas – stiprinti specialiųjų poreikių mokinių fizinį aktyvumą ir padėti suvokti sveikos gyvensenos naudą sveikatai. Tai didelis džiaugsmas mokiniams. Tą dieną nevyksta pamokos, ir kiekvienas gali sportuoti tiek, kiek širdis geidžia, o sportuoti patinka visiems. 

Skambant nuotaikingai ir ritmiškai muzikai, diena prasidėjo rytine mankšta. Po jos mokiniai, lydimi mokytojų, išvyko į jiems paskirtas vietas mieste. O veiklos iš tiesų suplanuotos įvairios! Buvo daug pažintinių, sportinių, kultūrinių veiklų: estafečių, judėjimo žaidimų, sportinio ėjimo gryname ore užduočių.

Ši diena buvo kupina džiaugsmo, malonaus bendravimo, linksma, sportiška, informatyvi, įkvepianti mus gyventi sveikiau, judėti, dažniau buvoti lauke ir praleisti laiką drauge. Renginio pabaigoje mokinių laukė apdovanojimai: padėkos raštai ir saldžios dovanėlės.

                                                        Mokytojai Gintaras Čečkauskas, Santa                                            Vareikienė, Vitalija Šležienė , Jurgita Šulcienė

                                                                                                          Rugsėjis 2020

© 2021 Kėdainių specialioji mokykla. Visos teisės saugomos

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now