„NORDPLUS JUNIOR" PROJEKTAI

Nordplus_logo_2017.png
1 (Copy)
1 (Copy)
2 (Copy)
2 (Copy)
3 (Copy)
3 (Copy)
4 (Copy)
4 (Copy)
5 (Copy)
5 (Copy)
6 (Copy)
6 (Copy)
7 (Copy)
7 (Copy)
8 (Copy)
8 (Copy)
9 (Copy)
9 (Copy)
10 (Copy)
10 (Copy)
11 (Copy)
11 (Copy)
12 (Copy)
12 (Copy)
13 (Copy)
13 (Copy)
14 (Copy)
14 (Copy)
15 (Copy)
15 (Copy)

       PROJEKTO

            „SMART TEACHER IN A DIGITAL        ENVIRONMENT”

DALYVIŲ SUSITIKIMAS LATVIJOJE

 

Šių mokslo metų pradžioje pradėtas įgyvendinti vienerių metų trukmės tarptautinis Nordplus projektas, kurį koordinuoja Latvijos Koknesės specialioji mokykla-plėtros centras. Projekto tikslas – plėtoti bendradarbiavimą tarp Koknesės ir Kėdainių specialiųjų mokyklų, tobulinant skaitmeninę pedagogų kompetenciją, stiprinti Baltijos šalių – Latvijos ir Lietuvos – kalbų mokėjimą ir kultūrų supratimą. Projekto „Smart teacher in a digital environment” vadovė Ingrida Jurevičienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Virginija Kairienė, mokytojos Daina Jonavičienė, Janina Dautartienė, Birutė Vansevičenė, Vaiva Siutilienė, Rytis Šležys ir Ingrida Janulaitienė lapkričio 4–8 dienomis lankėsi Latvijoje. Abiejų šalių pedagogai dalijosi savo gerąja darbo praktika, taikant ugdymo procese skaitmeninio raštingumo priemones. Savo patirtimi pasidalijo Koknesės pagrindinės mokyklos-plėtros centro pedagogai bei mūsų mokyklos mokytojos Daina Jonavičienė, Janina Dautartienė, Birutė Vansevičienė ir Vaiva Siutilienė, kurios pristatė „Microsoft PowerPoint“, „Prezi“, „Emaze“ programomis pačių pagamintas ir ugdymo procese naudojamas IKT priemones: ,,Sudėties ir atimties veiksmai“, ,,Metų laikų požymiai“, ,,Vaisiai“, ,,Daržovės“, ,,Mano šalis Lietuva“, ,,Interaktyvi viktorina“ bei ,,Kompiuteris. Kas tai?“. Siekdami susipažinti su Latvijos švietimo sistema bei ugdymosi aplinkomis, skaitmeninių mokymo(si) priemonių pritaikymu pamokose, lankėmės Jelgavos specialiojoje mokykloje-plėtros centre bei Inčukalno pagrindinėje mokykloje, kur stebėjome integruotą fizinio ugdymo ir pasaulio pažinimo, matematikos, Montessori, gydomosios gimnastikos, dailės, latvių kalbos pamokas, dalyvavome diskusijose, seminare ,,Interaktyvios medžiagos gamyba, naudojant IKT priemones“.

Projekto koordinatorė Inesė Svence veiklas organizavo taip, kad vizito metu galėjome susipažinti ir su šalies istorijos bei kultūros paveldu: aplankėme Jelgavos Šventosios Trejybės bokštą, kuriame įrengta apžvalgos aikštelė, Koknesės turizmo informacijos centrą, ,,Likimo sodą“, senąjį parką bei stulbinančio grožio pilies griuvėsius, Aizkraukle apžiūrėjome parodą ,,Sovietmečio laikai“. Šilumą ir svetingumą pajutome Koknesės savivaldybės taryboje, susitikę su miesto tarybos pirmininku Dainiumi Vingriu bei švietimo specialiste Inese Saulyte. Tautinio klubo bendruomenėje ,,Radošajās mājās” susipažinome su latvių tradicijomis: šokiais, rankdarbiais, dainomis bei patiekalais. Darbo savaitė pralėkė nepastebimai. Projekto metu įgijome išmaniųjų priemonių kūrimo ir pritaikymo skirtingų gebėjimų mokinių ugdymui patirties. Į savo mokyklą parsivežėme daug įspūdžių, įgūdžių ir geros nuotaikos. Tęsdami bendradarbiavimą, gegužės mėnesį lauksime susitikimo su Koknesės specialiosios mokyklos-plėtros centro pedagogais mūsų mokykloje, dalysimės gerąja patirtimi, tobulinsime mokytojų IKT kompetencijas.

Projektas finansuojamas Šiaurės Ministrų tarybos programos „Nordplus“ lėšomis.

Nordplus_logo_2017.png

                                                                                                                                                                                                                                Mokytoja Ingrida Janulaitienė

Lapkritis 2019

DSCF2461 (Copy)
DSCF2461 (Copy)
DSCF2313 (Copy)
DSCF2313 (Copy)
DSCF2334 (Copy)
DSCF2334 (Copy)
DSCF2344 (Copy)
DSCF2344 (Copy)
DSCF2377 (Copy)
DSCF2377 (Copy)
DSCF2391 (Copy)
DSCF2391 (Copy)
DSCF2397 (Copy)
DSCF2397 (Copy)
DSCF2403 (Copy)
DSCF2403 (Copy)
DSCF2407 (Copy)
DSCF2407 (Copy)
DSCF2409 (Copy)
DSCF2409 (Copy)
DSCF2416 (Copy)
DSCF2416 (Copy)
DSCF2420 (Copy)
DSCF2420 (Copy)

         NORDPLUS JUNIOR" PROJEKTO UŽBAIGIMAS ŠVEDIJOJE

 

Kėdainių specialioji mokykla ir Vilniaus „Atgajos“ specialioji mokykla kartu su partneriais iš Estijos, Švedijos užbaigė „Nordplus Junior“ projektą „Pagalba vaikams, turintiems specialiųjų poreikių, integruotis į visuomenę“.

Gruodžio 7–12 dienomis I ir III socialinių įgūdžių klasių mokiniai Remigijus  ir Arvydas kartu su mokytoju Gyčiu Sarapu vyko į Švedijos sostinę Stokholmą, ESS mokyklą. Visi pusdieniai iki pietų buvo skirti mokinių darbinių įgūdžių ugdymui. Veiklų metų mokiniai fotografavo senamiestį, iš padarytų nuotraukų sausosios grafikos būdu gamino paveikslėlius, išmoko naujų kalėdinių atvirukų, suvenyrų gaminimo technikų, mokyklos virtuvėje kepė ir dekoravo tradicinius kalėdinius imbierinius sausainius. Projekto dalyviai bendruose rateliuose su užsieniečiais mokėsi švedų ir estų kalbų bei patys mokė lietuviškų žodžių ir frazių naujuosius draugus.

Daug laiko buvo skirta mokinių pažintinei veiklai. Šeimininkai svečiams pristatė tą savaitę Stokholme vykusią Nobelio premijų dieną, šventosios Liucijos šventę. Ugdytiniai išvydo Švedijos karaliaus rūmus, parlamento pastatą, katedrą, kurioje tuokėsi princesė Viktorija, rotušę, kurioje vyksta šventė po Nobelio premijų įteikimo.

Projekto dalyviai per kelias dienas turėjo galimybę išbandyti daug įvairių susisiekimo priemonių: lėktuvą, metro, autobusą, tramvajų, traukinį. Didelį įspūdį mokiniams paliko plaukimas laivu į Skanseno buities muziejų – pirmąjį pasaulyje etnografinį muziejų po atviru dangumi. Jame demonstruojami apie 150 senovinių medinių pastatų iš visos Švedijos. Skanseno muziejuje ugdytiniai taip pat aplankė vienintelį Stokholme zoologijos sodą, kuriame laikomi gyvūnai iš visos Švedijos.

Vykdami namo visi dalinomės patirtais įspūdžiais, džiaugėmės, kad susiradome naujų draugų, supratome, kad norint jų surasti, nebūtina mokėti svetimą kalbą, užtenka būti draugiškiems, paslaugiems ir geros nuotaikos.

 

Mokytojas G. Sarapas

Gruodis 2015

 

 

 

 

Mokytoja D. Kvederienė 

Balandis 2015

PROJEKTO „NORDPLUS JUNIOR" VEIKLA ESTIJOJE

 

  Kėdainių specialioji mokykla ir Vilniaus „Atgajos“ specialioji mokykla kartu su partneriais iš Estijos ir Švedijos  jau antrus metus vykdo projektą „Pagalba vaikams, turintiems specialiųjų poreikių, integruotis į visuomenę“. Š. m. balandžio 12–19 d. socialinių įgūdžių II klasės mokiniai Rolandas Lekečinskas, Žydrius Jagelavičius ir mokytoja Dalia Kvederienė vyko į Estiją bendram susitikimui su parneriais.

 

  Penkių dienų veiklos programa skatino mokinių žingeidumą pažinti kaimyninę šalį, jos istoriją, tradicijas bei papročius, ugdė bendravimo kultūrą, savarankiškumą, pasitikėjimą savimi ir kitais,  mokė bendrauti ir bendradarbiauti. Mes, projekto dalyviai,  susipažinę su kitų mokyklų – Estijos Ahtmės bei Vilniaus „Atgajos“ –komandų nariais, lankėmės ir grožėjomės Johvio miesto panorama: restauruotų bei atnaujintų pastatų įvairove, spalvingumu, pasivaikščiojome Spanguolių krėslų bei Žibintų pėsčiųjų bulvaru. Kultūros namų teatro salėje stebėjome spektaklį „Coliukė“. Nors aktoriai kalbėjo estų kalba, mes visi puikiai supratome pasakos turinį, kadangi veiksmai, judesiai, muzika, imitavimas buvo puikiai atskleisti kiekvieno veikėjo vaidyboje. Ir kaip smagiai atsidėkojome gausiais plojimais už perteiktą kūrinio siužetą.

   Boulinge dauguma buvome pirmą kartą, tačiau išėjome visi laimingi –pajudėjome, išmokome puikiai žaisti ir dar pasisėmėme gerų emocijų bendraudami rusų, anglų bei lietuvių kalbomis.

   Visi pusdieniai iki pietų buvo skirti mokinių savarankiškumo, darbinių įgūdžių, įgalinimo ugdymo veiklai. Lankydamiesi Ida-Viramaskio profesinio rengimo centre turėjome puikią galimybę susipažinti su Estijos mokymo įstaigos programa, mokymosi sąlygomis bei dizainerio, dažytojo, metalo apdirbėjo, statybininko, kirpėjo, konditerio, virėjo specialybių rengimo klasėmis, priemonėmis, medžiagomis. Mokiniai stebėjo visų specialybių  praktinę veiklą, dalyvavo diskusijoje su mokymo įstaigos mokiniais ir mokytojais.

  Visi  projekto nariai dalyvavo origamio, piešimo, siuvimo, muzikos ir šokio užsiėmimuose, kurie vyko Johvės mokykloje ir Narvos neformalaus ugdymo centre. Veiklos metu mokiniai ir mokytojos mokėsi origamio lankstymo meno, gamino lėkštutes. Šis darbas pareikalavo itin daug kruopštumo, pastabumo,  rankų lankstumo, kantrybės. Piešimo pamokėlėse susipažinome ir  mokėmės kaligrafijos, taškavimo, mozaikos-aplikacijos, meno ant stiklo paslapčių. Kiek džiaugsmo ir puikių emocijų suteikė atliktų darbelių parodėlės! Kiekvienas piešinys buvo išskirtinis, savitas, spalvingas. Siuvimo veiklos metu išmokome aplikuoti  gėles iš medžiagos, siuvome savo asmenines sėkmės raganaites. Kiekvienas projekto dalyvis džiaugėsi, kad savo visus atliktus darbelius gali vežtis namo ir parodyti draugams bei šeimos artimiesiems. Muzikos ir šokio pamokoje visi drauge žaidėme, šokome estų ratelius-žaidimus, klausėmės dainų estų kalba, stebėjome mokinių grojimo įvairiais muzikos instrumentais improvizacijas.

 Daug laiko buvo skirta mokinių pažintinei  veiklai. Kiekvieną rytą mes pasisveikindavom su Suomijos įlanka. Mokiniai džiaugėsi bangų ošimu, stebėjosi vandens galybe bei akmenuota pakrante, aukštais krantų skardžiais. Popietėmis lankėmės ir susipažinome su Estijos miestais: Toila, Narva, Narva-Joesuu, Rakvere.

Toila – kurortinis miestelis. Jame pamatėme du dalykus – Toila Oru parką ir netoliese esantį Oru parko draustinį. Pastebėjome, kad Toila parkas kruopščiai tvarkomas. Kaip ir priklauso kurortiniam miesteliui, jame daug fontanų, gėlynų bei meno kūrinių tiesiog iš augančių augalų. Žingsniavome Meškų alėja, stebėjome Suomijos įlanką iš Kregždės lizdo, apžiūrėjome Prezidento vasaros rezidenciją.  Matėme kitame Puhajogi (Šventoji) upės krante  Oru parko kraštovaizdžio draustinį. Stebimas vaizdas pakerėjo kiekvieną iš mūsų savo  augmenijos bei gyvūnijos įvairove, spalvų mozaika, krantų didybe...  

   Toliau  aplankėme dar vieną krioklį! Valaste juga (juga - est. krioklys) esantį netoli Valaste miestelio. Krioklys įspūdingas tuo, jog krinta iš 30 metrų aukščio (aukščiausias Estijos krioklys). Aplink krioklį pasivaikščiojome įrengtais takeliais, laiptais, tiltu, pabuvome apžvalgos platformoje. Kai kam teko nugalėti aukščio baimę, kad pamatytų visą krioklio didybę ir grožį.

   Sodyboje Tagavalja Talu susipažinime su estų gyvenimu kaime, Juodosios pirties paskirtimi, duonos kepimo bei valgymo, sviesto mušimo, namų tvarkymo papročiais bei tradicijomis, apeigomis. Kiekvienam dalyviui teko ir duoną minkyt, ir sviestą mušt, ir indus plaut po darbo. O šviežios duonos su sviestu  skanumėlį dar ilgai jautėme ir burnose, ir širdyse!

   Lankydamiesi moterų vienuolyne Kurtnoje buvome sužavėti aplinkos estetiniu vaizdu,  pastatų grožiu, tvarka, švara, ramybe. Atsigėrėme šaltinio vandens, kuris, kaip tvirtinama, turi gydomųjų galių, pabuvome krikščionių šventykloje. Stebino mokinių rimtis, susikaupimas, susimąstymas, gebėjimas pabūti patiems su savimi.

    Narvos mieste, įsikūrusiame šalia Rusijos sienos,  aplankėme  Narvos pilį (XIII–XV a.), kurioje   yra įsikūręs Narvos muziejus. Stebėjome miesto įtvirtinimus (bastionus). Aplankėme Narvos rotušę ir miesto parką (šalia Narvos upės). Prie Laimės medžio visi prisiekėme nepamiršti vienas kito, bendrauti, susitikti dar kartą.

Rakvere pilyje susipažinome su  viduramžių tvirtovės muziejumi, kuriame lankantis, apsirengėme viduramžių rūbais, išbandėme to meto ginklus, aplankėme senovines dirbtuves, kankinimų kamerą, susipažinome su žmonių gyvenimo sąlygomis senovės laikais, gėrėjomės auginamų gyvūnų įvairove. Už pilies vartų mus pasitiko didžiausia Baltijos šalyse bronzinė stumbro skulptūra.

   Pasivaikščioję miesto aikštėje ir papietavę picerijoje, nuvykome į Sakos apžvalgos aikštelę. Žvelgdami į Suomių įlankos vandens platybes, stebėdami nuostabius gamtos vaizdu, kiekvienas širdyje prisiekėme dar čia sugrįžti, nuoširdžiai ir jautriai atsisveikinome su draugais ir mokytojais  iš Ahtmes mokyklos, pakvietėme juos rudenįapsilankyti mūsų mokymo įstaigoje. Keliaudami namo visi prisiminėme ir dalinomės tarpusavyje patirtų įspūdžių bei įgytų žinių, įgūdžių, matytų vaizdų prisiminimais. Na, o svarbiausia, supratome, kad bendravimas kita kalba – ne kliūtis susirasti draugą. Džiaugiamės, kad draugų mes susiradome daug. Belieka sulaukti rudens ir tęsti šį projektą ...

DSCF4315 (Copy).JPG
DSCF4315 (Copy).JPG
DSCF4323 (Copy).JPG
DSCF4323 (Copy).JPG
DSCF4335 (Copy).JPG
DSCF4335 (Copy).JPG
DSCF4337 (Copy).JPG
DSCF4337 (Copy).JPG
DSCF4343 (Copy).JPG
DSCF4343 (Copy).JPG
DSCF4355 (Copy).JPG
DSCF4355 (Copy).JPG
DSCF4370 (Copy).JPG
DSCF4370 (Copy).JPG
DSCF4375 (Copy).JPG
DSCF4375 (Copy).JPG
DSCF4378 (Copy).JPG
DSCF4378 (Copy).JPG
DSCF4389 (Copy).JPG
DSCF4389 (Copy).JPG
DSCF4392 (Copy).JPG
DSCF4392 (Copy).JPG
DSCF4383 (Copy).JPG
DSCF4383 (Copy).JPG
DSCF4414 (Copy).JPG
DSCF4414 (Copy).JPG
DSCF4434 (Copy).JPG
DSCF4434 (Copy).JPG
DSCF4443 (Copy).JPG
DSCF4443 (Copy).JPG
DSCF4455 (Copy).JPG
DSCF4455 (Copy).JPG
DSCF4460 (Copy).JPG
DSCF4460 (Copy).JPG
DSCF4461 (Copy).JPG
DSCF4461 (Copy).JPG
DSCF4480 (Copy).JPG
DSCF4480 (Copy).JPG
DSCF4494 (Copy).JPG
DSCF4494 (Copy).JPG
DSCF4506 (Copy).JPG
DSCF4506 (Copy).JPG
DSCF4515 (Copy).JPG
DSCF4515 (Copy).JPG
DSCF4520 (Copy).JPG
DSCF4520 (Copy).JPG
WP_20150414_020 (Copy).jpg
WP_20150414_020 (Copy).jpg

 

 „NORDPLUS JUNIOR 2013" PROJEKTO VIEŠNAGĖ LIETUVOJE

 

 

    2014 m. vasario 10–15 d. tarptautinio „NordPlus junior 2013" mainų projekto „Partnership building for SEN pupil’s better social inclusion” („Pagalba vaikams, turintiems specialiųjų poreikių, integruotis į visuomenę") susitikimas įvyko Lietuvoje: Kėdainių specialiojoje mokykloje ir Vilniaus „Atgajos“ mokykloje.

  Į projekto užbaigimą atvyko du mokytojai iš Hammaro mokyklos Švedijoje ir du mokytojai iš Athme mokyklos Estijoje. Kėdainių specialiojoje mokykloje projekto dalyviai praleido dvi dienas. Svečiai dalyvavo pamokose, stebėjo veiklas, bendravo su mokyklos bendruomene, apžiūrėjo mokyklos erdves: kartu su II–III s klase ir mokytoja I. Maskoliūniene kepė žagarėlius, su 6–7 specialiąja klase ir mokytoju G. Sarapu mokėsi pjauti, klijuoti paukštį iš faneros, su 9 specialiąja klase ir mokytoja L. Žukauskaite bandė atrasti naujas, įdomias formas žvakidei iš molio, Is klasė su mokytoja D. Kvederiene parodė, kaip sukurti spalvingą atviruką Valentino dienai, o visus svečius mankštintis kvietė II–III s klasė su mokytoja I. Jurevičiene. Po pamokų svečiai pasivaikščiojo ir apžiūrėjo Kėdainių miesto senamiestį.

Taip pat dvi dienas projekto dalyviai praleido Vilniaus „Atgajos“ mokykloje. Paskutinę dieną Lietuvoje buvo aptarti įgyvendinti projekto tikslai ir uždaviniai, stebėtos pamokos, veiklos, sutarti ir numatyti projekto tęstinumo darbai.

  Plačiau apie „NordPlus" projekto dalyvių įspūdžius galite skaityti http://www.smpf.lt/lt/programos/nordplus_junior/projektu_dalyviu_ispudziai/tiesia_kelius_i_visuomene

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                         V. Siutilienė

                                         Vasaris 2014

DSC02494.JPG
DSC02494.JPG
DSC02498.JPG
DSC02498.JPG
DSC02508.JPG
DSC02508.JPG
DSC02515.JPG
DSC02515.JPG
DSC02522.JPG
DSC02522.JPG
DSC02526.JPG
DSC02526.JPG
DSC02532.JPG
DSC02532.JPG
DSC02534.JPG
DSC02534.JPG
DSC02544.JPG
DSC02544.JPG
DSC02547.JPG
DSC02547.JPG
DSC02567.JPG
DSC02567.JPG
DSC02575.JPG
DSC02575.JPG
DSC02532.JPG
DSC02532.JPG
DSC02534.JPG
DSC02534.JPG
DSC02544.JPG
DSC02544.JPG
DSC02547.JPG
DSC02547.JPG
DSC02567.JPG
DSC02567.JPG
DSC02575.JPG
DSC02575.JPG
DSC02248.JPG
DSC02248.JPG
DSC02249.JPG
DSC02249.JPG
DSC02291.JPG
DSC02291.JPG
DSC02297.JPG
DSC02297.JPG
DSC02258.JPG
DSC02258.JPG
DSC02255.JPG
DSC02255.JPG
DSC02264.JPG
DSC02264.JPG
DSC02260.JPG
DSC02260.JPG
DSC02327.JPG
DSC02327.JPG

 

 „NORDPLUS JUNIOR" PROJEKTO TĘSTINUMAS ŠVEDIJOJE

 

   2014 m. sausio 13 d. tarptautinio „NordPlus Junior" mainų projekto „Partnership building for SEN pupil’s better social inclusion” („Pagalba vaikams, turintiems specialiųjų poreikių, integruotis į visuomenę") susitikimas įvyko Švedijoje, Hammaro mokykloje, į kurią atvyko atstovai iš Kėdainių specialiosios mokyklos, Vilniaus specialiosios „Atgajos“ mokyklos, Estijos Ahtme mokyklos. Apsistojome labai gražiame Karstad mieste.

       Pirmąją dieną atvykus į mokyklą mus labai šiltai sutiko Hamaro mokyklos mokytojai ir mokiniai. Šiais mokslo metais baigiantis mokyklą Gabrielius pirmąją dieną parodė mokyklos kabinetus, papasakojo, kokius dalykus mokosi, kas jam pačiam labiausiai patinka mokykloje. Visas išvykos dienas praleidome mokykloje, stebėjome anglų kalbos pamoką, dalyvavom darbų pamokoje, kurioje kartu su mokiniais dekupažu dengėme dėžutę. Teko savo jėgas išbandyti ir kūno kultūros pamokoje. Namų ruošos pamokoje mokinės buvo mūsų mokytojos ir mokė, kaip kepti mielines bandeles. Net receptą ir gaminimo eigą su mokytojo pagalba išvertė į anglų kalbą. Labiausiai sužavėjo arklių pamoka. Veiklai prasidėjus, mokiniai iššukuoja gyvūną, patikrina, ar švarios kanopos, ir patys pabalnoja arklį. Mokytojo prižiūrimi mokiniai aptvare mokosi, kaip tiesiai sėdėti ir taisyklingai joti, pasitikėti savimi ir priimti staigius sprendimus. Baigiantis pamokai, vaikai nubalnoja arklį ir jį pamaitina, nušluosto prakaitą, naudotus įrankius padeda į vietą. Paskutinę dieną dalyvavome seminare apie specialiųjų poreikių mokinių integraciją į visuomenę Švedijoje.

 

 

                                                 V. Siutilienė

                                                  Sausis 2014

 

 „NORDPLUS JUNIOR" PROJEKTO STARTAS ESTIJOJE

 

Tarptautinis „NordPlus Junior" mainų projektas „Partnership building for  SEN pupil’s better social inclusion” („Pagalba vaikams, turintiems specialiųjų poreikių, integruotis į visuomenę") 2013 m. lapkričio 4 d. startavo Estijoje, Ahtme school, Kohtla-Jarve. Projekte dalyvauja Kėdainių specialioji mokykla, Vilniaus specialioji „Atgajos“ mokykla, Estijos Ahtme mokykla ir Švedijos Hammaro mokykla. Pirmąją dieną visi atvykome į Taliną, mus pasitiko Achme mokyklos mokytojos Arina ir Jelena, projekto dalyvės. Pasivaikščioję po Talino senamiestį išvykome į Kohta-Jarve miestelį, esantį 50 km iki Rusijos sienos. Pirmąją viešnagės dieną turėjome edukacinę pamoką gamtos muziejuje. Kitas dienas leidome mokykloje: stebėjome pamokas, dalijomės patirtimi ir net gi patys vedėme pamokas. Paskutinę dieną Estijoje aptarėme projekto tikslus, numatėme tolesnes užduotis ir darbus. 

V. Siutilienė

                                           Lapkritis 2013

taline.jpg
taline.jpg
muziejuje.jpg
muziejuje.jpg
pristatymas.jpg
pristatymas.jpg
DSC01880.JPG
DSC01880.JPG
su vaikais.jpg
su vaikais.jpg
po pamoku.jpg
po pamoku.jpg