top of page

„COMENIUS" PROJEKTO SUSITIKIMAI

„COMENIUS" PROJEKTO

„IŠSAUGOKIME MŪSŲ DAINAS"

DALYVIAI VĖL SUSITIKO LIETUVOJE

 

   2015 m. sausio 26–30 d. į Kėdainių specialiąją mokyklą vėl susirinko „Comenius" projekto „Išsaugokime mūsų dainas" dalyviai iš Anglijos, Bulgarijos, Suomijos, Turkijos ir Graikijos. Atvyko 9 mokiniai ir 13 mokytojų. Pirmąją viešnagės dieną Lietuvoje svečiai turėjo galimybę apžiūrėti mūsų sostinę Vilnių: pasivaikščioti po senamiestį, pasigrožėti įvairių architektūros stilių bažnyčiomis, Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose domėtis dviem nuolatinėmis ekspozicijomis, atspindinčiomis istorinės rezidencijos funkcijas. O grįžtant į Kėdainius užsukome ir į Trakų pilį, kuri svečiams paliko neišdildomą įspūdį.

  Kitą dieną svečiai praleido Kėdainių specialiojoje mokykloje: buvo pasitikti su lietuviška juoda duona ir druska, į salę žengė pro tautines juostas laikančius mokinius ir mokytojus. „Comenius" projekto dalyvius vėl sugrįžusius į Kėdainių specialiąją mokyklą sveikino mokyklos direktorius J. Jančius, l. e. p. švietimo skyriaus vedėja R. Petrėtienė, projektų koordinatorė O. Nečajeva, mokyklos popchoras „Varpelis“ ir kapela „Linksmuoliai“, vadovaujami muzikos mokytojos V. Tymienės. Svečiai iš tolimų šalių, pasiskirstę į grupes, dalyvavo veiklose: grojo ritminę muziką kartu su mokytoja V. Tymiene, lipdė iš molio kartu su mokytoja L. Žukauskaite, mokėsi batikos technikos kartu su mokytoja A. Kisieliene. Kėdainių specialiosios mokyklos vyresnių klasių mokiniai parengė ir padovanojo svečiams plakatus apie jų šalis. Dar kartą susirinkus į salę, mūsų moksleiviai visus pakvietė į senelės pirkią, kur ilgais žiemos vakarais buvo traukiamos dainos, sutartinės, žaidžiami įvairūs žaidimai, kurių vaikai mokė ir svečius. Ši diena mokykloje pavadinta – integruota projektinė veikla – „Europos šalių diena. Turkija. Anglija. Suomija. Bulgarija. Graikija. Lietuva".

    Paskutinę dieną svečiai aplankė Kryžių kalną ir „Rūtos“ saldainių fabriką, kuriame susipažino su šokolado kilmės istorija, gamyba ir net patys bandė atrasti šokoladinių saldainių gaminimo subtilybes.

   Labai džiaugiamės vėl susitikę su „Comenius" projekto dalyviais – draugais!

 

 

 

 

Mokytojos O. Nečajeva, V. Siutilienė 

Sausis 2015

 

 

 

 

Mokytojos O. Nečajeva, A. Kisielienė, L. Žukauskaitė 

Kovas 2015

„COMENIUS" PROJEKTAS

„IŠSAUGOKIME MŪSŲ DAINAS"

GRAIKIJOJE

 

Gyvenimas – tai graži kelionė –

Išsirengi, keliauji ir grįžti atgal...

Vieni laivais – bures ištempęs vėjas –

Kiti gi pėsti eis per miestus ir šalis.

Ir nors sakai, kad tu ne Odisėjas,

Bet nežinai, kiek tu papasakot gali!

                                              (J.Aistis)

 

   Tęsiant tarptautinį „Comenius" projektą „Išsaugokime mūsų dainas“, 2015 m. kovo 16–21 dienomis Kėdainių specialiosios mokyklos komanda Oksana Nečajeva,  Loreta Žukauskaitė, Vitalija Šležienė, Algė Kisielienė kartu su mokyklų partnerių atstovais – bulgarais, suomiais, anglais, turkais – lankėsi Graikijoje.

   Atvykus į Atėnus, džiugino šeimininkų svetingumas ir gražus oras, pavasariškai bundanti gamta.        

   Pirmąją dieną vykome į specialiąją mokyklą, kurioje mus pasitiko mokyklos direktorius, mokiniai bei mokytojai surengė sveikinimo koncertą. Visi projekto dalyviai noriai dalyvavo organizuotose veiklose – lipdė molinį medalį su muzikos simboliais, meistravo muzikos instrumentą iš medžio, grojo įvairiais instrumentais. Mokyklos šeimininkai suorganizavo pažintinę ekskursiją po mokyklą, pristatė profesinio rengimo ir mokymo klases, mokiniai paruošė graikiškų patiekalų. Atsidėkodamos už šiltą priėmimą ir bendradarbiavimą įteikėme mokyklos bendruomenei ir delegacijoms iš kitų šalių mūsų mokinių paruoštas dovanas.        

   Kitą dieną laivu aplankėme Hydros, Poros ir Aeginos salas. Kelionė po salas paliko didelį įspūdį. Jose nematėme automobilių. Turistai vaikšto pėsčiomis, keliauja su poniais, asiliukais arba samdosi karietą. Sužavėjo nuostabi, užburianti gamta, jūros vandens skaidrumas, vietinių nuoširdumas ir geranoriškumas.

   Ketvirtadienį turėjome galimybę lankytis Akropolio muziejuje, buvusioje senovės Atėnų tvirtovėje – Akropolyje. Jo papėdėje matėsi Dioniso ir Herodoto teatro griuvėsiai. Toliau Atėnų apžvalgą tęsėme apžiūrėdamos Syntagmą aikštę, šalies parlamentą, prezidentūrą, kur stebėjome kareivių sargybos pasikeitimo ceremoniją, apsilankėme olimpiniame stadione. Ekskursijos metu neišdildomą įspūdį paliko Atėnus supantys žavūs kalnai – nepakeičiamas šio miesto fonas – ir antikinio amžiaus balto marmuro griuvėsiai.

     Šokių studijoje mokėmės Graikijos salų tautinių šokių žingsnelių. Tai buvo įdomi ir naudinga patirtis, leidžianti palyginti lietuvių ir graikų nacionalinių šokių bei muzikos ypatumus.

   Kasdien valgydavome vis kitoje tavernoje bei degustavome graikų nacionalinius patiekalus: pitą, keptą fetos sūrį, musaką, graikiškas salotas, dolma. Vakare susitikome su mokyklos bendruomene prisiminti ir aptarti visos savaitės įspūdžių.

   Labai džiaugiamės vėl susitikę su „Comenius" projekto dalyviais – draugais!

„COMENIUS" PROJEKTO „IŠSAUGOKIME MŪSŲ DAINAS" DALYVIŲ SUSITIKIMAS ANGLIJOJE

 

Tęsiant tarptautinį „Comenius" daugiašalių mokyklų partnerysčių projektą ,,Išsaugokime mūsų dainas“,  lapkričio 3–7  dienomis Kėdainių specialiosios mokyklos komanda lankėsi Anglijoje.

Lietuvą atstovavo mokytojai Oksana Nečajeva, Vaiva Siutilienė, Gytis Sarapas, vyr. buhalterė Loreta Naruševičienė ir keturi mokiniai: Evelina Butkutė, Gintarė Starkutė, Karolis Raziūnas ir Modestas Kaziulis.

Į susitikimą Anglijoje, Alfreton miestelyje, Alfreton Park Community specialiojoje mokykloje atvyko komandos iš Graikijos, Turkijos, Bulgarijos, Suomijos ir Lietuvos.

Alfreton Park Community specialiojoje mokykloje projekto dalyvius sveikino „Comenius" projekto „Išsaugokime mūsų dainas“ narės Katy ir Mary, mokyklos direktorė, o kiekviena klasė trumpai pristatė save: kas padainavo, kas pašoko, o kas ir savo kūrybos eilėraštį padeklamavo. Daniel – vienas iš mokinių, papasakojo ir parodė mokyklos klases, žaidimų aikšteles, biblioteką, poilsio kabinetą. Mokytojai ir mokiniai buvo pavaišinti tortu su „Comenius" projekte „Išsaugokime mūsų dainas“ dalyvaujančių šalių vėliavomis ir logotipu.

Kitą dieną dalyvavome muzikinėje veikloje „Stomp – grojimas įvairiais daiktais“. Mokykloje svečiavosi du muzikantai, kurie mokiniams pristatė stomp muzikos stilių ir leido išbandyti savo muzikos instrumentus: šluotas, statines, vamzdžius, lazdeles. Visi mokiniai labai noriai įsitraukė į veiklas. Mokytojams buvo suteikta galimybė stebėti pamokas, kurių metu buvo pasisemta naujų idėjų. Vakare aplankėme nuostabų senovinį miestelį Bakewell. Turėjome galimybę pasivaikščioti senovinėmis gatvėmis, pasigrožėti architektūra, nusipirkti angliškų suvenyrų. Taip pat teko dalyvauti edukaciniame užsiėmime „Denby“, kuriame buvo pristatyti rankomis gaminami moliniai indai.

Grįžę į Lietuvą pedagogai įgytą patirtį pritaikys ugdymo veiklose, o mokiniai pasidalins patirtais įspūdžiais su bendraamžiais. 

MOKINIŲ IR PEDAGOGŲ VIZITAS SUOMIJOJE ĮGYVENDINANT TARPTAUTINĮ

„COMENIUS" PROJEKTĄ "IŠSAUGOKIME MŪSŲ DAINAS"

 

  Tęsiant tarptautinį „Comenius" daugiašalių mokyklų partnerysčių projektą ,,Išsaugokime mūsų dainas“,  gegužės 5–9 dienomis Kėdainių specialiosios mokyklos komanda lankėsi Suomijoje.

Lietuvą atstovavo mokyklos direktorius Juozas Jančius, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Virginija Kairienė, mokytojos Oksana Nečajeva ir Ingrida Jurevičienė bei dvi mokinės Viktorija Los ir Saulė Raziūnaitė.

    Į susitikimą Suomijoje atvyko ir komandos iš Graikijos, Bulgarijos, Anglijos, Turkijos. Susitikimą organizavo Luovi Vocational College, esantis Oulu mieste. Šioje įstaigoje vykdėme bendrą veiklą su 25-iais didelių poreikių turinčiais studentais.

      Pirmąją susitikimo dieną projekto dalyviai  susirinko Luovi Vocational College aktų salėje, kurioje įstaigos direktorius ir ugdytiniai pasveikino partnerius ir pristatė savo koledžą.

     Po pietų mokiniai, atlikdami įvairius muzikinius bei ritminius pratimus, išreiškė save judesyje. Kitą dieną partneriai sukvietė dalyvius į bendrą praktinę kūrybinę veiklą. Visi kartu gaminome muzikinius instrumentus, kuriais galima išgauti gamtos reiškinių garsus. Po veiklos mokiniai grojo pagamintais instrumentais, dainavo karaoke savo gimtąja kalba, dalinosi patirtais įspūdžiais.

   Labiausiai visus  projekto dalyvius sužavėjo Šiaurės Skandinavijoje esantis Rovaniemi miestelis, kuriame įsikūrę Husky parkas ir Kalėdų Senelio pramogų centras. Kėdainių specialiosios mokyklos ugdytinės Saulė ir Viktorija turėjo puikią galimybę susitikti ir pabendrauti su tikru Kalėdų Seneliu.

  Jos įgijo naujų žinių, dalyvaudamos edukaciniuose užsiėmimuose ,,Dinozaurų“ muziejuje ir ,,Pilkier“ medžių centre. Muziejuje pamatė prieš milijonus metų egzistavusius dinozaurus, jų liekanas, girdėjo gyvūnų riaumojimus. ,,Pilkier“ centre susipažino su medžių auginimo, priežiūros, saugojimo, perdirbimo ir gamybos procesais.

    Grįžę į Lietuvą pedagogai įgytą patirtį pritaikys ugdymo veiklose, o mokinės, suradusios draugų iš Anglijos, Graikijos ir Suomijos, pasidalins patirtais įspūdžiais su bendraamžiais.

   Kitais mokslo metais, lapkričio mėnesį naujai suburta komanda iš Kėdainių specialiosios mokyklos lankysis Anglijoje.

 

 


Mokytojos O. Nečajeva, I. Jurevičienė

Gegužė 2014

 

 „COMENIUS" PROJEKTAS „IŠSAUGOKIME MŪSŲ DAINAS"
ANTRASIS SUSITIKIMAS BULGARIJOJE

 

 

    Kėdainių specialioji mokykla vykdo tarptautinį „Comenius" daugiašalių mokyklų partnerysčių projektą „Išsaugokime mūsų dainas“ („Save our songs“), kurį finansuoja Europos Komisijos Mokymosi visą gyvenimą programa.

        Šiame projekte dalyvauja šešių šalių ugdymo įstaigos iš Turkijos, Graikijos, Suomijos, Bulgarijos, Anglijos ir Lietuvos.

      Projekto tikslas – Europos Sąjungos šalių mokinių ir mokytojų keitimasis idėjomis apie muzikos poveikį žmogaus šiuolaikiniame gyvenime ir aplinkoje, kurioje gyveno mūsų seneliai ar proseneliai.

     Projekto dėka ugdytiniai plės žinias apie Lietuvą, įgis daugiau tarpkultūrinių žinių. Projekto veiklos specialiųjų poreikių mokiniams padės įgyti pasitikėjimo savimi, didins mokinių muzikinę kompetenciją, padės integruotis į visuomenę, įtikins juos, kad anglų kalba yra ne tik pamokos mokykloje, bet ir labai naudinga priemonė atrasti kitas kultūras, bendrauti su kitų tautybių žmonėmis.

       Pirmasis projekto partnerių susitikimas įvyko Kėdainių specialiojoje mokykloje spalio mėnesį. Kovo mėnesį į antrąjį susitikimą visus dalyvius pakvietė Bulgarijos atstovai. Lietuvą atstovavo Kėdainių specialiosios mokyklos mokytojos O. Nečajeva, D. Jonavičienė, J. Dautartienė ir du mokiniai. Besirengiant kelionei kiekviena šalis turėjo atlikti namų darbus.

      Į projekto veiklų įgyvendinimą buvo įtraukti visi mokyklos mokiniai. Vieni gamino muzikos instrumentus iš buitinių atliekų, kiti pristatė lietuvių liaudies papročius bei tradicijas filmuotoje medžiagoje, treti mokėsi lietuviškai dainuoti dainą pagal turkų liaudies melodiją.

     Pirmąją susitikimo dieną buvome šiltai sutikti Šumeno darželio „Svetulka“ kolektyvo. Visus dalyvius pasitiko darželio auklėtiniai, mojuodami projekte dalyvaujančių šalių vėliavėlėmis, vaišindami tradiciniu bulgarišku pyragu su medumi ir cinamonu. Mažieji darželinukai kiekvieną komandą nustebino sveikindami tos šalies liaudišku šokiu ir pasisveikinimu. Po apsilankymo darželyje buvome pakviesti susipažinti su miesto istorinėmis vietovėmis. Užkopę senojo miesto griuvėsiais grožėjomės Šumeno vaizdu.

    Antrąją dieną susirinkusios komandos pristatė atliktas projekto veiklas, numatė tolimesnius darbus, aptarė būsimųjų susitikimų datas. Vakare Bulgarijos komanda maloniai pakvietė visus į tradicinę bulgarišką vakarienę su liaudiškais šokiais ir dainomis. Visi buvome sužavėti temperamentingais nacionaliniais šokiais ir šiltu šeimininkų priėmimu.

   Trečioji diena buvo skirta šalies pažinimui. Istoriniame-archeologiniame Madara rezervate pamatėme įspūdingas Madara kalnų uolas su aukštomis vertikaliomis sienomis, kabančiais varvekliais, priešistorinių laikų civilizacijos liekanomis. Ant vienos vertikalios uolos 23 metrų aukštyje išskobtas reljefas, kuris vadinasi „Madaros raitelis“. Reljefo kompozicijoje matomas piemens lanką laikantis raitelis, paskui jį bėgantis šuo, šliaužianti gyvatė ir šuoliuojantis liūtas. Tai ženkliausias ankstyvųjų viduramžių Bulgarijos meno monumentas ir vienintelis toks Europoje. Jis 1979 m. įtrauktas į UNESCO saugomų pasaulio kultūros ir gamtos paveldo sąrašą. Vėliau aplankėme kurortinį miestą – Varną. Varnos delfinariume stebėjome delfinų šou. Šilta pavasarinė saulė ir puikus oras leido projekto dalyviams grožėtis Juodosios jūros vaizdais.

     Ketvirtoji diena prasidėjo priėmimu Šumeno miesto savivaldybėje. Visus susirinkusius dalyvius pasveikino miesto meras, švietimo skyriaus vedėja ir kiti savivaldybės darbuotojai. Vėliau visi dalyviai susitiko tarptautinėje konferencijoje „Mokinių kūrybiškumo ugdymas per projektinę veiklą“. Mūsų mokyklos mokytoja O. Nečajeva skaitė pranešimą „Vaikų kūrybiškumo ugdymas neformaliojo švietimo metu“ ir supažindino konferencijos dalyvius su vykdoma popamokine veikla Kėdainių specialiojoje mokykloje. Konferenciją vainikavo Šumeno miesto vaikų ugdymo įstaigų nuostabūs teatralizuoti pasirodymai miesto teatre. O vakare šeimininkai ir vėl nustebino parengta atsisveikinimo vakariene.

    Atsisveikinę su anksčiau išvykstančiais projekto partneriais, aplankėme dar vieną gražų kurortinį miestą Burgasą.

    Kupini įspūdžių, gyvendami prisiminimais apie šiltą ir nuoširdų bulgarų priėmimą grįžome į Lietuvą. Pasisėmę naujų idėjų ir gerosios patirties „kibome“ į naujas projekto veiklas. Gegužės mėnesį mokyklos komanda vyks į trečiąjį partnerių susitikimą Suomijoje.

Mokytojos D. Jonavičienė, O. Nečajeva, J. Dautartienė

                                                                            2014 kovas

„COMENIUS" PROJEKTAS „IŠSAUGOKIME MŪSŲ DAINAS"
PIRMASIS SUSITIKIMAS LIETUVOJE
   

Kėdainių specialiojoje mokykloje viešėjo Europos Komisijos Mokymosi visą gyvenimą fondo „Comenius" daugiašalių mokyklų partnerysčių projekto „Išsaugokime mūsų dainas” dalyviai iš Turkijos, Anglijos, Suomijos ir Bulgarijos. Atvykusius svečius savivaldybėje pasveikino Kėdainių rajono savivaldybės meras Rimantas Diliūnas ir vicemerė Nijolė Naujokienė.

Mokiniai labai laukė svečių, kurių sutiktuvėms mokėsi naujų dainų ir šokių, pastatė spektaklį, pasigamino vėliavėles.

Susitikimo metu kiekviena šalis pristatė savo valstybę, miestą bei mokyklą.  Aptartos projekto užduotys, būsimo susitikimo Bulgarijoje programa bei būsimų susitikimų datos, susistemintas klausimynas, išrinktas projekto logotipas ir numatyti  kiti tolesni projekto darbai. Susitarta dėl kalėdinių sveikinimų tarp bendruomenių formato.

Projekto dalyviai turėjo galimybę dalyvauti edukacinėse pamokose Rumšiškėse ir Klaipėdoje, susipažino su Kėdainių krašto istorija.

 

Projekto kordinatorė

Oksana Nečajeva

Spalis 2013

bottom of page